V for Cevdetta
Köşe Yazarı
V for Cevdetta
 

Kilit

“Hesap Sormak “ ve “Hakkını Aramak” mevcut dönemin ütopya cümleleri… Hakkımı aramak istedim evet ben de… O masum ve çaresiz kalabalığın başaramadığı bir zaferi başaracağımı umarak... Ummak... Bu ülkede son zamanlarda aramak ve mücadele etmekten bezmiş insanların Tek umudu birilerinin çıkması ve bir şeyleri değiştirmesi Hangi şeyleri? Düzelmesi gereken şeyleri? Onlar da neymiş? Aksadığında fark ettiğimiz, yaşadığımızda anladığımız şeyler… 21. yüzyıl Ooo çok havalı Bundan önce geçen 20 yüzyılda olmayan şeylerin olacağı +1. yüzyıl... Herşeyin mükemmel olacağı, tüm sorunların çözüleceği bir yıl gibi geliyor insanın kulağına… Oysa burası yuvarlak bir dünya ve sibobu da ahanda tam bizim ülke… Giren çıkan belli değil. İçeride Helyum zehirlenmesi Dışarıda 21.yüzyıl gerçekleri Dokunmatik gerçek Parmaklanmayı bekleyen oyuncak.. Offff helyum etkisi işte tam da bundan bahsetmek istiyordum… Küçük bir dükkan açmayı düşünüyorduk... İnanmayacaksınız ama hala düşünüyoruz… Eee aç canım, bize ne diyebilirsiniz… Demeyin lütfen… Siz de benim gibi Helyum etkisini yaşayabilirsiniz… Yaşamayan bilmez… Kafası çok güzel… Efendim ne diyorduk… dükkan hani şu birçok manaya çekilebilen… Açacaktık herkesin açtığı gibi Bir de darabası olacaktı… Haşşşşır huşur açılıp kapanan… Haaa bir de t… kilidi. O kilit olmazsa olmaz. Tüm plan onun üzerine... Ama dükkanı açabilene helal olsun… Vakıflardan kiraladığımız dükkanda elektirik olmadığını farkettiğimizde… Uzun ince bir yolun başında henüz Müjde idik… Yol uzadıkça uzadı ve biz bir ayı doldurduk… Henüz hala körpe umutları olan ay parçası Müjde idik… Vakit ilerledikçe yol bitmiyor, uzuyor, günler günleri kovalıyordu… Müjde yolda helyumla tanışmıştı… Olmaz bu iş, senin işini çözerim, orası çözmez burası çözer, ben çözerim, o çözer derken kimse çözememişti sorunlarını Müjde'nin…. Müjde helyuma alışmıştı…Günler yine günleri kovalamış ve Müjde, körpecik Müjde her söylenene kanmış ve takvim 4 ayı geçince üstü başı da iyice yırtılınca artık Müjde Ar olmuştu… Eee gerisi malumunuz... Vakıflardan kaçsa belediye, belediyeden kaçsa enerjisa. Helyum etkisi her yeri sarmıştı ve devletin kurumları şiir yazacak adam arıyordu… Şiir yazdılar bize ey halkım… Yıllardır bizi mısra yerine koyup şiir gibi bir hayat sürmek için yazdılar… Şiir yazdılar.. Oysa t…k kilitli bir dükkanımız olacaktı... Hayat bu kadar umut doluydu bizim için... Körpe Müjde için Türkiye’de o muhteşem ülkede şehrin merkezindeki küçük bir dükkana 4 ayda elektirik bağlatamayan bir adam… Kilidini ne yapsın…
Ekleme Tarihi: 16 Eylül 2021 - Perşembe

Kilit

“Hesap Sormak “ ve “Hakkını Aramak” mevcut dönemin ütopya cümleleri…

Hakkımı aramak istedim evet ben de…

O masum ve çaresiz kalabalığın başaramadığı bir zaferi başaracağımı umarak...

Ummak...

Bu ülkede son zamanlarda aramak ve mücadele etmekten bezmiş insanların

Tek umudu birilerinin çıkması ve bir şeyleri değiştirmesi

Hangi şeyleri?

Düzelmesi gereken şeyleri?

Onlar da neymiş?

Aksadığında fark ettiğimiz, yaşadığımızda anladığımız şeyler…

21. yüzyıl

Ooo çok havalı

Bundan önce geçen 20 yüzyılda olmayan şeylerin olacağı +1. yüzyıl...

Herşeyin mükemmel olacağı, tüm sorunların çözüleceği bir yıl gibi geliyor insanın kulağına…

Oysa burası yuvarlak bir dünya ve sibobu da ahanda tam bizim ülke…

Giren çıkan belli değil.

İçeride Helyum zehirlenmesi

Dışarıda 21.yüzyıl gerçekleri

Dokunmatik gerçek

Parmaklanmayı bekleyen oyuncak..

Offff helyum etkisi işte tam da bundan bahsetmek istiyordum…

Küçük bir dükkan açmayı düşünüyorduk... İnanmayacaksınız ama hala düşünüyoruz…

Eee aç canım, bize ne diyebilirsiniz…

Demeyin lütfen…

Siz de benim gibi Helyum etkisini yaşayabilirsiniz… Yaşamayan bilmez… Kafası çok güzel…

Efendim ne diyorduk… dükkan hani şu birçok manaya çekilebilen…

Açacaktık herkesin açtığı gibi

Bir de darabası olacaktı… Haşşşşır huşur açılıp kapanan…

Haaa bir de t… kilidi. O kilit olmazsa olmaz. Tüm plan onun üzerine...

Ama dükkanı açabilene helal olsun…

Vakıflardan kiraladığımız dükkanda elektirik olmadığını farkettiğimizde… Uzun ince bir yolun başında henüz Müjde idik… Yol uzadıkça uzadı ve biz bir ayı doldurduk… Henüz hala körpe umutları olan ay parçası Müjde idik… Vakit ilerledikçe yol bitmiyor, uzuyor, günler günleri kovalıyordu… Müjde yolda helyumla tanışmıştı… Olmaz bu iş, senin işini çözerim, orası çözmez burası çözer, ben çözerim, o çözer derken kimse çözememişti sorunlarını Müjde'nin…. Müjde helyuma alışmıştı…Günler yine günleri kovalamış ve Müjde, körpecik Müjde her söylenene kanmış ve takvim 4 ayı geçince üstü başı da iyice yırtılınca artık Müjde Ar olmuştu… Eee gerisi malumunuz... Vakıflardan kaçsa belediye, belediyeden kaçsa enerjisa. Helyum etkisi her yeri sarmıştı ve devletin kurumları şiir yazacak adam arıyordu… Şiir yazdılar bize ey halkım… Yıllardır bizi mısra yerine koyup şiir gibi bir hayat sürmek için yazdılar… Şiir yazdılar..

Oysa t…k kilitli bir dükkanımız olacaktı...

Hayat bu kadar umut doluydu bizim için... Körpe Müjde için

Türkiye’de o muhteşem ülkede şehrin merkezindeki küçük bir dükkana 4 ayda elektirik bağlatamayan bir adam… Kilidini ne yapsın…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve offtherecord.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yazıları

16
Eylül
28
Ağustos
17
Ağustos
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.